Hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku
Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalne
Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce 2018Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce 2018 (2018-05-08)

Zapraszamy!
Finał Wojewódzki – 16.05.2018 r. – Olecko (stadion LA), początek zawodów godz. 11.00




Mistrzostw Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce w 2018
I. Cel
- popularyzacja lekkiej atletyki w śród młodzieży środowisk wiejskich i małomiasteczkowych
- przegląd i wstępna selekcja uzdolnionej sportowo młodzieży do uprawiania sportu
II. Termin i miejsce
- eliminacje środowiskowe, gminne do dnia 12.05.2018 r
- Finał Wojewódzki – 16.05.2018 r. – Olecko (stadion LA), początek zawodów godz. 11.00
IIl. Organizator
- Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie LZS,
- Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- MOSIR Olecko
- Gminne Zrzeszenia LZS/Kluby/Samorządy - eliminacje gminne
IV. Kategorie wiekowe z podziałem na konkurencje
Dzieci - rocznik 2005-2007
Dziewczęta: 100m, 300m, 600m, skok w dal.
Chłopcy: 100m, 300m, 1000m , skok w dal.
Młodzik - rocznik 2004-2003
Dziewczęta: l00m, 300m, 600m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą (3kg), oszczep 500g.
Chłopcy: l00m, 300m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą (5kg), oszczep 600g.
Open - rocznik 2002 i starsi.
Dziewczęta: l00m, 200m, 400, 800m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą (3kg/4 kg*), oszczep 500g/600g**
* roczniki 2002-2001 – kula 3kg, roczniki 2000 i starsze – kula 4kg. O końcowej klasyfikacji decyduje odległość.
** roczniki 2002-2001 – oszczep 500g, roczniki 2000 i starsze – oszczep 600g.
O końcowej klasyfikacji decyduje odległość.
Chłopcy: l00m, 200m, 400, 800m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą (6kg/7,26*), oszczep 700g/800g*
* roczniki 2002-2001 – kula 5kg, roczniki 2000-1999 – kula 6kg. Rocznik 1998 i starsi – kula 7,26kg.
O końcowej klasyfikacji decyduje odległość.
** roczniki 2002-2001 – oszczep 700g, roczniki 2000 i starsze – oszczep 800g.
O końcowej klasyfikacji decyduje odległość.
Rocznik 2004 i starsi.
Dziewczęta: 4x100m (wynik liczony do punktacji końcowej gmin).
Chłopcy: 4x100m (wynik liczony do punktacji końcowej gmin).
V. Uczestnictwo
W mistrzostwach mogą uczestniczyć:
- uczniowie SP w roczniku 2005-2007 ze szkół wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców
- uczniowie gimnazjum urodzeni w 2002- 2003 roku, ze szkół wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców.
- uczniowie szkół ponad gimnazjalnych rocznik 2001 i st. (rolniczych, byłych szkół rolniczych oraz szkół
współpracujących z Warmińsko-Mazurskim Zrzeszeniem LZS, zawodnicy Ludowych Klubów Sportowych naszego
województwa, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Startujący nie mogą posiadać lekarskich przeciwwskazań do udział zajęciach w-f oraz w zawodach sportowych.
Startujący winni posiadać legitymacje szkolne/Legitymacje Klubowe.
W reprezentacji gminy zaliczanej do punktacji może startować 2 zawodników w jednej konkurencji.
Zawodnik może startować w 2 konkurencjach plus sztafeta.
Dopuszcza się udział zawodników PK. w ramach mityngu klasy I z klubów nie zrzeszonych w WMZ LZS. .
VI. Zgłoszenia
Obowiązkowe zgłoszenia ilościowe reprezentacji gmin/szkół /klubów z podziałem na roczniki należy przesyłać do
Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS do dnia 11.05.2018 r. wyłącznie emailem: wmz@lzs.olsztyn.pl
Uwaga!
Zawodnicy, którzy będą startowali również w ramach mityngu klasy I muszą zostać koniecznie zgłoszeni
dodatkowo przez system http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/
VII. Sposób przeprowadzenia
W biegach na l00m rozegrane zostaną eliminacje oraz finał w kat młodzik i open, pozostałe konkurencje biegowe
rozegrane zostaną w seriach na czas, natomiast w konkurencjach technicznych zawodnicy wykonują po 3 próby
eliminacyjne, 8 zawodników z najlepszymi wynikami z eliminacji rozegra finał wykonując po 3 próby.
Do konkurencji biegowych zawodnicy zobowiązani są przygotować kartki startowe wg wzoru zamieszczonego na stronie
internetowej. Kartki dla roczników od 2004 w kolorze białym, dla kategorii 2005-2007 – żółty, będą przygotowane do
wypełnienia w biurze zawodów. W przypadku konkurencji technicznych zapisy bezpośrednio w komisji sędziowskiej przy
danej konkurencji.
VIII. Punktacja
Prowadzona będzie punktacja gmin – na końcowy wynik składać się będą punkty uzyskane przez ucznióww rocznikach 2004 i st. (podział roczników według pkt. V regulaminu).
W konkurencjach indywidualnych punktuje 12 najlepszych zawodników wg systemu:
(15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1), sztafetę punktuje się podwójnie (w skład sztafet mogą wchodzić zawodnicy z
roczników 2004 i starsi z jednej gminy). O kolejności gmin decyduje suma punktów uzyskanych przez
zawodników, którzy zajęli miejsca 1 - 12 w poszczególnych konkurencjach.
Za udział zawodnika nieuprawnionego do startu gmina otrzymuje 30 pkt. karnych.
IX. Nagrody
Zawodnicy za miejsca I - III otrzymają medale. Gminy za miejsca I - VI otrzymają puchary.
X. Zasady finansowania
Koszty organizacyjne zawodów w tym posiłek regeneracyjny (wyłącznie dla zgłoszonych ekip drogą mailową) finansuje
Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie LZS, pozostałe koszty pokrywają jednostki delegujące.
XI. Postanowienia końcowe
Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia
WMZ LZS



« Powrót


POLECENIA
Powrót   Powiększ tekst Pomniejsz tekst   Drukuj stronę
KALENDARIUM
«Maj» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
3
4
5
6
11
14
15
18
25
27
28
29
30
31
BANERY


Europejskie Miasto Sportu

Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Biluetyn Informacji Publicznej Olecko

Hala LEGA - Sportowy Obiekt Roku 2013

Ok System

Regionalony Portal Informacyjny

Aktywne formy ruchu

Akceptujemy karty FitProfit

Akceptujemy Karty Benefit - Mulisport i Multisport Kids

Mapa strony
© Urząd Miejski w Olecku
wykonanie BRANDPOINT.PL