Hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku
Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalne

Olecki zespół sportowo – rekreacyjny mieści się w zabytkowym parku, bezpośrednio przylegającym do brzegów Jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta.

W skład zespołu wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, obozowisko, hala widowiskowo-sportowa z pływalnią „Lega”, plaża miejska, skate park, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasa przyrodnicza wokół jeziora tzw. Wiewiórcza Ścieżka.

Business View to wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º i wykonany w technologii Street View. Jest dostępny w wyszukiwarce Google, na Mapach Google i w Google+.

Aby zwiedzić wszystkie obiekty Hali "Lega" kliknij na liście niżej lub wybierz w menu po prawej stronie odpowiedni numer.

00 MOSIR w Olecku - stadion lekkoatletyczno-piłkarski

MOSIR w Olecku - stadion lekkoatletyczno-piłkarski

01 MOSIR w Olecku - boisko ze sztuczną murawą

MOSIR w Olecku - boisko ze sztuczną murawą

02 MOSIR w Olecku - korty tenisowe

MOSIR w Olecku - korty tenisowe

03 MOSIR w Olecku - boiska do siatkówki plażowej

MOSIR w Olecku - boiska do siatkówki plażowej

04 Pomnik wojenny z 1927 roku - Olecko

Pomnik wojenny z 1927 roku - Olecko

05 MOSIR w Olecku - skatepark i siłownia plenerowa

MOSIR w Olecku - skatepark i siłownia plenerowa

06 Wiewiórcza Ścieżka - Olecko

Wiewiórcza Ścieżka - Olecko

07 MOSIR w Olecku - obozowisko

MOSIR w Olecku - obozowisko

08 MOSIR w Olecku - plaża miejska z molo

MOSIR w Olecku - plaża miejska z molo

Wybierz w menu po prawej stronie odpowiedni numer

MOSIR w Olecku - stadion lekkoatletyczno-piłkarski

MOSIR w Olecku - boisko ze sztuczną murawą

MOSIR w Olecku - korty tenisowe

Wiewiórcza Ścieżka - Olecko

 

MOSIR w Olecku - plaża miejska z molo


Korty tenisowe
Na terenie Parku Sportu i Rekreacji położonych jest siedem ogrodzonych kortów tenisowych z nawierzchnią ceglaną. Warto dodać,że korty mają sztuczne oświetlenie więc można rozgrywać turnieje tenisa nocą. Dla wygody tenisistów przy kortach znajduje się budynek z zapleczem socjalnym. Korty otoczone są wysokimi drzewami, osłaniającymi przed silnymi podmuchami wiatru oraz dającymi graczom wymarzony cień, w szczególności podczas letnich upałów.
Na oleckich kortach rozgrywane były międzynarodowe turnieje tenisowe kobiet ujęte w kalendarzu Międzynarodowego Zrzeszenia Tenisowego (WTA). Każdorazowo pula nagród wynosiła 10 tys dolarów.
Olecko było szczęśliwym miejscem m.in. dla Marty Domachowskiej, która wygrała turniej właśnie na oleckich kortach w 2002r.. W 2004 zaś w turnieju wzięła udział również Agnieszka Radwańska.
Corocznie, od czerwca do września w każdą niedzielę rozgrywane są turnieje tenisowe dla wszystkich chętnych.

Boiska do siatkówki plażowej
Niemal naprzeciwko kortów tenisowych znajdują się dwa ogrodzone boiska do siatkówki plażowej .
Można również rozgrywać w tym miejscu turnieje piłki nożnej plażowej ponieważ powierzchnia piasku wynosi 60x30 m.
Co roku latem rozgrywane są m.in. ogólnopolskie turnieje o puchar Burmistrza Olecka z określoną pulą nagród.

Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą
Kilkadziesiąt metrów za kortami tenisowymi zlokalizowane jest boisko piłkarskie ze sztuczną murawą najnowszej generacji o wymiarach 90 x 56 m. Zarządca -Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje przenośnymi bramkami różnych rozmiarów .
Boisko jest ogrodzone, oświetlone, posiada trybuny na 186 miejsc.

Stadion lekkoatletyczno-piłkarski
Stadion Miejski jest częścią wybudowanego jeszcze przed II wojną światową kompleksu sportowego. Obecnie olecki stadion posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
W skład stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego wchodzą:
- boisko piłkarskie trawiaste 100x60 m
- bieżnia sześciotorowa o długości 400 m, wykonana z tartanu najnowszej generacji (CONIPUR M) (6 torów wokół, 8 torów na prostej( odcinek 129 m z dwoma dodatkowymi torami na prostej,)
- tartanowe rozbiegi do skoku w dal i trójskoku, skoku wzwyż, skoku o tyczce, rzutu oszczepem, klatka do rzutu młotem i dyskiem, pchnięcia kulą. Ponadto na boisku treningowym ustawiona jest dodatkowa klatka do rzutu dyskiem i młotem.
Na terenie obiektu znajdują się trybuny z indywidualnymi fotelikami na 990 osób, w tym 370 pod trybuną krytą, budynek dla spikerów i sędziów.
Kilkanaście metrów od płyty boiska znajduje się budynek magazynowy na sprzęt sportowy
Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku posiada sprzęt i urządzenia sportowe niezbędne do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych na najwyższym poziomie.
Do stadionu prowadzi droga dojazdowa z możliwością parkowania samochodów osobowych i autobusów.

Obozowisko
Pole biwakowe wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym, które może pomieścić do 60 osób zlokalizowane jest nieopodal stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego. W podpiwniczonym, parterowym budynku socjalnym z tarasem znajdują się łazienki, kuchnia ogólnodostępna dla gości, recepcja. Przygotowano również stałe miejsce do grillowania i miejsca na ognisko z ławkami.
Budynek i teren obozowiska dostępny jest dla osób niepełnosprawnych. Teren jest ogrodzony i oświetlony.

Plaża miejska
W Olecku uwagę turystów przykuwa przede wszystkim jezioro z unikalnym molo zakończonym wieżą.
Zbudowano je nad jeziorem Oleckie Wielkie około 1930 roku. Na terenie tego strzeżonego, miejskiego kąpieliska znajduje się m.in. wypożyczalnia sprzętu pływającego, baza Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego, piętrowy bar z zadaszoną wiatą , boisko do gry w siatkówkę, zaplecze sanitarne.
Tutaj też w czasie lata odbywa się wiele imprez sportowych i kulturalnych.
Teren jest w części ogrodzony.

Skate Park
Na utwardzonym placu, nieopodal placu zabaw dla dzieci, w sąsiedztwie pasażu spacerowego i Jeziora Oleckie Wielkie znajduje się skate park. Tu dzieci i młodzież próbują swoich sił i umiejętności m.in. na betonowej rampie .

Siłownia na powietrzu
Nieopodal skate parku, na skwerze znajduje się 11 certyfikowanych urządzeń sportowych, tzw. siłownia na powietrzu ( wyciskanie siedząc plus wyciąg górny,motyl klastyczny plus motyle rewersie, surfer, biegacz, piechur,prasa nożna, rower, wioślarz, masażer pleców siedzący, orbitrek eliptyczny, twister/steper, trenażer rąk i nóg.

Wiewiórcza ścieżka
Wokół długiego rynnowego Jeziora Oleckie Wielkie przebiega Wiewiórcza Ścieżka - trasa rowerowo-spacerowa o długości 12 km. Przy ścieżce ustawiono tablice informacyjne, szczególnie pomocne podczas lekcji przyrody z dziećmi i młodzieżą. Na tej urokliwej trasie można zobaczyć objęte prawną ochroną ciekawe gatunki roślin, zwierząt oraz ptaków.
Ścieżka ma swój początek na drewnianym mostku, w miejscu, w którym rzeka Lega wypływa z jeziora Oleckie Wielkie. Po obu stronach mostku znajdują się miejsca gniazdowania łabędzi, perkozów, łysek i kaczek krzyżówek.
Podczas jazdy wzdłuż linii brzegowej jeziora mija się stanicę wodną z przystanią żeglarską i wypożyczalnią sprzętu pływającego, klub nurkowy, Chatę Mazurską, Hotel Skarpa, plażę miejską, trawiaste zbocza „Dzikiej Plaży” i położony powyżej Hotel Olecko, Gościniec Margrabowa z karczmą, domkami letniskowymi i własną plażą , zajazd Sedranki.Mniej więcej po 45 minutach wolnego marszu brzegiem jeziora dochodzi się do Dworku Mazurskiego. W lesie znajdują się domki wypoczynkowe, hotel, restauracje, place zabaw dla dzieci. Nad jeziorem rozciąga się plaża z pomostem i wypożyczalnią łódek, kajaków i rowerów wodnych. Warto się tam na chwilę zatrzymać i odpocząć, gdyż jest to przedostatnie zagospodarowane miejsce przystankowe na trasie tej wielokilometrowej marszruty. Za Dworkiem Mazurskim ścieżka jest prosta i nieuciążliwa, a co najważniejsze, daje możliwość wielokrotnego podziwiania panoramy jeziora oraz panoramy miasta z tarasów widokowych.
Przy zwężeniu jeziora, w miejscu zwanym „Szyjką”, znajduje się kolejna plaża strzeżona z boiskami do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej. Jeśli ktoś ma ochotę, może zakończyć spacer w tym miejscu – wygodna droga poprowadzi do miasta. Po około 20 minutach dotrze się do centrum Olecka. Można jednak kontynuować spacer wzdłuż linii brzegowej jeziora. Drogę do drewnianego mostu, miejsca, w którym rozpoczęła się podróż, wskażą znaki.
Wędrówka ścieżką to niezapomniana przygoda. Spacer nad jeziorem sprzyja docenieniu piękna mazurskiej przyrody. Urocze miejsca, zapach trzcin, widok ptaków – to wszystko relaksuje i wyzwala pozytywną energię.

 

POLECENIA
Powrót   Powiększ tekst Pomniejsz tekst   Drukuj stronę
KALENDARIUM
«Kwiecień» «2021 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
BANERY


Akceptujemy Karty Olecka Rodzina 3+

Biluetyn Informacji Publicznej Olecko

Mapa strony
© Urząd Miejski w Olecku
wykonanie BRANDPOINT.PL