Hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku
Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalne
Olecko


Malownicze położenie Olecko zawdzięcza lodowcom, które tysiące lat temu tędy przechodziły. To dzięki nim ukształtowany został ciekawy krajobraz Mazur Garbatych (oleckiego subregionu) oraz powstały prawdziwe turystyczne skarby – mazurskie jeziora polodowcowe   o    charakterystycznym rynnowym kształcie. Jednym z nich jest jezioro Oleckie Wielkie nad którego brzegiem znajduje się miasto. Wokół jeziora od lat biegnie szlak turystyczno-rekreacyjny zachęcający do rodzinnych spacerów.


 


Olecki Kompleks MOSiR znajduje się w odległości 500 metrów od centrum miasta, które stanowi niedoceniana atrakcja turystyczna – największy w Europie rynek. To niewątpliwie komfortowe usytuowanie pozwala cieszyć się atrakcjami serca Mazur – piękną przyrodą,  czystą wodą, nie pozostając jednocześnie odciętym od cywilizacji. Siedemnastotysięczne miasto to enklawa spokoju i otwartości. Słynie z multidyscyplinarnej, rodzinnej imprezy kulturalnej o kilkudziesięcioletniej tradycji – Przystanku Olecko. Latem nie brak i innych wydarzeń kulturalnych odbywających się w centrum miasta.


W annałach historii Olecko zapisało się jarmarkami konnymi, faktem że od pierwszego dnia swojego istnienia (tj. Od 1560 roku) posiadało prawa miejskie oraz wynikami plebiscytu           z   1919   roku. Gdy  po  pierwszej  wojnie  decydowały się losy tych  ziem, za polskością tych ziem zagłosowały jedynie trzy osoby. Aby upamiętnić ten fakt władze niemieckie zmieniły historyczną nazwę grodu z Margrabowa (miasto margrabiego – księcia pruskiego Albrechta Hohenzollerna) na Treuburg – wierny gród. Dziś Olecko to miasto styku kultur i punktów widzenia, otwartości i pomysłowości. Jutro – ogólnopolski ośrodek treningowy, prawdziwa sportowa stolica Mazur.
Załączniki:

Załącznik typu: doc Baza Noclegowa - 40.50kB - pobierz »


POLECENIA
Powrót   Powiększ tekst Pomniejsz tekst   Drukuj stronę
KALENDARIUM
«Kwiecień» «2021 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
BANERY


Biluetyn Informacji Publicznej Olecko

Akceptujemy Karty Olecka Rodzina 3+

Mapa strony
© Urząd Miejski w Olecku
wykonanie BRANDPOINT.PL