Hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku
Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalne
Data: 28 Lipiec 2018
Tytuł: XXVI OLECKI OTWARTY MARATON PŁYWACKI
Czas trwania:

FOTORELACJA

FOTORELACJA

FOTORELACJA

KOMUNIKAT KOŃCOWY

XXVI OLECKI MARATON PŁYWACKI

PLAŻA MIEJSKA "SKOCZNIA" – Jezioro Oleckie Wielkie

OLECKO, 28.07.2018.

XXVI Olecki Maraton Pływacki rozegrany został na Jeziorze Oleckie Wielkie w Olecku.

Długość – 4,5 km wyznaczona przez Firmę Geodezyjną GEOIDA – Paweł Krasowski – Olecko.

Temperatura wody – 23°C

Temperatura powietrza – 26°C

Do maratonu zgłosiło się 39 zawodników. 37 zawodników ukończyło.

Olecki Maraton jest w cyklu Maratonów Warmii i Mazur – Pływanie Długodystansowe

Sędzia główny maratonu - Robert Markowski - Olecko

Sędzia biura - Paweł Maksimowicz - Olecko

Sędzia techniczny - Tomasz Dunaj - Olecko

Spiker - Andrzej Kamiński - Olecko

Opieka medyczna - Olmedica sp.zoo Olecko i Andrzej Fiodorow – Olecko

Zabezpieczenie techniczne - Policja Olecko, Strażacy Olecko, WOPR Olecko

Asekuracja zawodników - ratownicy WOPR Olecko, wolontariusze

WYNIKI KOŃCOWE

  1. Jan Urbaniak (1995) - KS Warta Poznań - 54,18

  2. Hanna Bakuniak (1996) - Bydgoszcz/MKP Szczecin - 59,53

  3. Mieszko Palmi-Kukiełko (1993) - Wejsuny - 1:00,52

  4. Paweł Gregorowicz (1974) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:00,59

  5. Aleksandra Bednarek (1998) - UKS SP 149 Łódź - 1:01,13

  6. Mariusz Gabiec (1958) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:03,07

  7. Piotr Konopacki (1978) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:05,41

  8. Klaudia Tarasiewicz (2004) - Polonia Warszawa - 1:05,56

  9. Vilmantas Krasauskas (1964) - Mariampoles Torpedos - 1:07,48

  10. Zosia Borys (2004) - 68 Bielany - 1:09,10

  11. Anna Borys (2000) - Team Karaś Warszawa - 1:09,10

  12. Michał Kieres (1984) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:10,38

  13. Piotr Biankowski (1975) - Rumia Wintersswimmer - 1:15,44

  14. Anna Goździejewska (1967) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:16,07

  15. Tomasz Lutkowski (1975) - Poznań - 1:17,12

  16. Lezek Pulkowski (1953) - Elbląg - 1:17,55

  17. Bogdan Milewski (1969) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:20,44

  18. Adam Bieńkowski (1971) - Płock - 1:21,22

  19. Ewa Borys (1976) - Team Karaś Warszawa - 1:22,07

  20. Wiaczesław Rzhawcew (1978)-Kaliningrad Yantarrnie Morsy /Rosja- 1:23,03

  21. Natalia Aleschenko (1957) - Kalinigrad /Pregel / Rosja - 1:23,55

  22. Adam Matusiak vel Matuszewski (1974) - Aquasfera Masters Olsztyn – 1:24,41

  23. Zbigniew Sajkiewicz (1957) - ZZP MSWiAP Warszawa - 1:25,46

  24. Wojciech Kostrzewa (1980) - Józefosław - 1:28,07

  25. Małgorzata Bołtuć (1983) - Wrocław - 1:29,59

  26. Kieran Welfoot (1989) - Wrexham / Anglia - 1:30,28

  27. Sergei Mikhajlov (1959) - Pregel Kaliningrad / Rosja - 1:39,23

  28. Anna Mierzejewska (1985) - Aquasfera Masters Olsztyn - 1:41,58

  29. Miłosz Pytel (1979) - Kraków - 1:43,03

  30. Karol Zaniewski (1981) - Olecko - 1:46,29

  31. Wojciech Jurewicz (1967) - Kętrzyn - 1:52,00

  32. Władimir Wokhiminow (1988) – Poznań - 1:53,37

  33. Charlotte Wilson (1990) - Cambridge /Anglia - 1:58,22

  34. Zbigniew Biel (1951) - Warszawa - 2:00.53

  35. Jakub Jeznach (1992) - Wołomin - 2:01,44

  36. Shawn Newbury (1991) - Downham Market /Anglia - 2:28,22

  37. Tatiana Michałowska (1986) – Warszawa - 2:35,00

    - Ben Gregg (1994) - Hexham /Anglia - DNF

    - Lewis Russo ((1990) - Dundee / Anglia - DNF

Najlepsza kobieta - Hanna Bakuniak /Bydgoszcz MKPSzczecin

Niepełnosprawni - 1. Zbigniew Sajkiewicz (Warszawa)

Najmłodszy - Zosia Borys (2004)

Najstarszy - Zbigniew Biel (1951)

Najlepszy olecczanin - Karol Zaniewski

Zwycięzca otrzymał łódź wiosłową ufundowaną przez Stocznię Jachtową DELPHIA YACHTS Olecko p.p. Wojciecha, Piotra i Macieja Kotów oraz dyplom i statuetkę.

Nagrody rzeczowe otrzymali:

trzech pierwszych zawodników, oraz najlepsi w kategorii niepełnosprawnych, najlepsza kobieta, najmłodszy zawodnik, najstarszy zawodnik, najlepsza kobieta, najlepszy olecczanin.

Nagrody wręczali: Maciej Kot, Mikołaj Kot, Tadeusz Bogusz, Jerzy Sulima.

Sponsorzy oleckiego maratonu: Delphia Yachts Olecko, Urząd Miejski w Olecku, Restauracja ASTRA, Restauracja i hotel Colosseum, Restauracja i hotel SKARPA, Restauracja Sebastian Jędrzejczak, Piekarnia Młyn, Ireneusz Szymański, Prywatna Firma Geodezyjna GEOIDA – Pawła Krasowskiego.



KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
XXVI OLECKIEGO OTWARTEGO

MARATONU PŁYWACKIEGO

ZALICZANEGO DO

IV PUCHARU WARMII I MAZUR W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM NA WODACH OTWARTYCH

Komitet Organizacyjny Oleckiego Otwartego Maratonu Pływackiego informuje, iż dnia 28 lipca (sobota) 2018 r. o godz. 1200 na jeziorze Oleckie Wielkie odbędzie się XXVI Olecki Maraton Pływacki.


I. Dystans

Długość XXVI Oleckiego Maratonu Pływackiego wynosi 4,5 km.

II. Uczestnictwo

Warunkiem startu jest złożenie własnoręcznie podpisanego oświadczenia o zdolności do udziału w zawodach. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie musi być podpisane przez ustawowego pełnomocnika.

Uwaga! Nie dopuszcza się startu w piankach.

Uwaga! Każdy zawodnik na czas zawodów ubezpiecza się we własnym zakresie.

Uwaga! Każdy zawodnik musi przyjechać z osobą, która będzie go asekurować podczas pływania z kajaka bezpłatnie wynajętego z MOSiR Olecko.

III. Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25.07.2018r. w Recepcji Hali LEGA - MOSiR Olecko pod adresem: 19-400 Olecko, ul. Park 1 lub e-mail: centrumsportu@mosir.olecko.pl

IV. Nagrody

Organizatorzy przewidują następujące nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca: I miejsce – łódź wiosłowa ufundowana przez Delphia Yachts Olecko, II i III miejsce – cenne nagrody rzeczowe.
Przewiduje się również specjalne nagrody dodatkowe: (najlepsza kobieta, najmłodszy i najstarszy zawodnik, najlepszy zawodnik z Olecka).

Wszyscy zawodnicy otrzymają regeneracyjny posiłek i pamiątkowe dyplomy.

V. Dodatkowe

W ramach XXVI Oleckiego Maratonu rozegrane zostaną zawody dla osób niepełnosprawnych oraz klasyfikacja IV Pucharu Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych

Sponsor nagrody głównej: Delphia Yachts
Sponsorzy: UM Olecko, oleckie restauracje
Organizatorzy: MOSiR Olecko, WOPR Olecko, Wolontariusze

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania zawodów ze względów niezależnych od nich (pogoda, zbyt niska temperatura wody itp.).

« Powrót do spisu wydarzeń


Załączniki:

Załącznik typu: pdf Komunikat końcowy - 68.82kB - pobierz »


POLECENIA
Powrót   Powiększ tekst Pomniejsz tekst   Drukuj stronę
KALENDARIUM
«Wrzesień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
BANERY


Aktualne promocje w HALI LEGA

Ok System

Aktywne formy ruchu

Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury

Oficjalna strona miasta

Regionalony Portal Informacyjny

Hala LEGA - Sportowy Obiekt Roku 2013

Akceptujemy Karty Benefit - Mulisport i Multisport Kids

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Akceptujemy Karty Olecka Rodzina 3+

Mapa strony
© Urząd Miejski w Olecku
wykonanie BRANDPOINT.PL